Unit Conditions
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Redmi Note 13 6GB/128GBPre-owned
Ice Blue| Official| 128GB
৳17500 Tk
The Redmi Note 13 delivers a vibrant 6.6-inch AMOLED display with a 120Hz refresh rate, a 100 MP main camera, and a powerful MediaTek Dimensity 6080 chipset. It boasts 5G connectivity, Android 13, and a 5000mAh battery with 33W fast charging.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
128GB
6GB
Region:Official
specifications
| Display Size | 6.6 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, ~395 ppi |
| Dimensions | 161.1 x 75 x 7.6 mm |
| Weight | 173 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 13, MIUI 14 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 6080 (6nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE, 5G |
| Memory | 128GB storage, 6GB RAM (supports microSDXC) |
| Main Camera | Dual: 100 MP (wide, f/1.7), 2 MP (macro, f/2.4); 4K video recording |
| Selfie Camera | 16 MP (wide); 1080p video recording |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 33W fast charging |
| Other Features / Info | IR blaster, stereo speakers, USB Type-C, splash-resistant design |



